Erken Boşalma

Adamın çok hızlı boşalması anlamına gelir. Sonuç olarak, penetrasyondan önce veya kısa bir süre sonra boşalma sizi ve eşinizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Gecikmiş Boşalma

Bir erkeğin cinsel ilişki sırasında veya bir eşle manuel stimülasyon yoluyla boşalma yapamayacağı tıbbi bir durumdur. Çoğu erkek cinsel ilişki sırasında itmeye başladıktan birkaç dakika sonra boşalır. Gecikmiş boşalma olan erkekler boşaltamayabilir (örneğin, ilişki sırasında) veya sadece uzun bir süre cinsel ilişkiden sonra (örneğin, 30 ila 45 dakika) büyük bir çaba ile boşalma yapabilir.

Gecikmiş boşalma psikolojik veya fiziksel nedenlere sahip olabilir. Bazı ilaçlar boşalmayı da engelleyebilir.

Retrograd Ejakülasyon

Meni boşalma sırasında üretradan çıkmak yerine mesaneye girdiğinde ortaya çıkan nadir bir durumdur. Retrograd ejakülasyonun ana nedeni, mesane boynunun kapanmamasıdır. Bu, spermanın penisin dışına değil, mesaneye geri gitmesine neden olur.

Retrograd ejakülasyon, diyabet, prostat ameliyatı ve ilaçlar gibi tıbbi durumlardan da kaynaklanabilir. Yaralanma ayrıca retrograd ejakülasyona neden olabilir. Hastalar orgazmda çok az boşalma olduğunu ve idrarlarının bulutlu olduğunu fark etme eğilimindedir. Tedavi, duruma neden olabilecek herhangi bir ilacı durdurmaktır.